Konference 2018

Klub přátel účetnictví uspořádal čtvrtý ročník konference, tentokrát s názvem

MÁM TITUL A CO DÁL?

Na konferenci vystoupili bývalí absolventi s odborníky z praxe, kteří se podělili o zajímavé a užitečné informace pro další uplatnění, ať už po dokončení studia nebo při něm.
KDY:
středa 18. dubna 2018 (rektorský den)
KDE:
Rajská budova VŠE

Dopolední workshopy

Martin Breyl /Sberbank CZ/: Dělám, co mě baví a ještě mi za to platí
10:00 – 10:50 a 11:00 – 11:50 Martin Breyl se s Vámi interaktivním workshopem podělí o svůj motivující životní příběh. O tom, jak se během studia rozhodoval o povolání, jak začínal v Deloitte a přes Vitanu a ČSOB se dostal až k pozici manager of business controlling v Sberbank. O tom, jak dělal práci, která ho naplňuje a baví, a pokud tomu tak nebylo, tak jak se s tím vypořádal.  
Martin Breyl, ředitel útvaru Controllingu Sberbank CZ. Jedná se o zkušeného finančního manažera a odborníka v oblasti plánování, oceňování a vykazování finančních výsledků. Martin Breyl do Sberbank CZ přišel z ČSOB, kde zastával od roku 2016 pozici manager of business controlling. Předtím získal profesní zkušenosti ve společnostech Vitana a Deloitte ČR. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Aktivně se věnuje sportu a rád cestuje.
 
Martina Řehořová /EY/: Výběrové řízení nanečisto
10:00 – 10:50 a 11:00 – 11:50 Workshop bude probíhat formou skupinové hry, která bude podobná těm, které jsou používány při výběrovém řízení do oddělení Auditu. Budete si moci vyzkoušet být v rolích kandidátů výběrového řízení a získat představu o tom, co může být součástí Assessment centra, které je koncipované pro absolventské pozice. Hra bude rozdělena do těchto fází: individuální příprava na 10 minut, hraní hry na cca 35 minut. Součástí workshopu bude i zpětná vazba k výkonům a také informace k celkovému výběrovému řízení u společnosti Ernst & Young.  
Martina Řehořová vystudovala Personální řížení a andragogiku na Univerzitě Karlově. V recruitmentu se pohybuje již 4 roky a v minulosti působila v personální agentuře, kde se zaměřovala a věnovala náboru nových zaměstnanců na pozice v oblasti financí a účetnictví. V současné době působí jako Recruiter ve společnosti Ernst & Young pro oddělení Audit a Daně a má na starosti kompletní nábor. Součástí tohoto náboru je i zmiňovaná AC, která se používají pro výběr kandidátů do divize auditu.
 
Martin Dvořák, Tomáš Brabec a Dominika Šterbáková: Cesta absolventa k consultingu, auditu a controllingu
10:00 – 12:00 Na workshopu se třemi absolventy magisterského studia účetnictví se budete moci dozvědět, kam během jejich studia šměřovaly jejich kroky, a co museli udělat pro to, aby se dostali tam, kde v současné době jsou. A jak se vyvíjela jejich představa o „dream jobu“.

Jak bude tento blok workshopů probíhat: Každý řečník bude mít půl hodinu kdy se s Vámi podělí o svoje zkušenosti a následně bude prostor pro dotazy, takto se postupně po půl hodinách vystřídají a to následovně:

 

10:00 – 10:30 Martin Dvořák prezentace a otázky

10:30 – 11:00 Tomáš Brabec prezentace a otázky

11:00 – 11:30 Dominika Štěrbáková prezentace a otázky

11:30 – 12:00 panelová diskuze všech tří.

Při registraci si tedy vyberte ty řečníky, kteří Vás zajímají. 

Martin Dvořák, absolvent magisterského oboru Účetnictví a finanční řízení podniku. Od roku 2014 pokračuje na témže oboru na doktorského stupni. Zároveň pracuje v auditorské firmě NEXIA AP a.s.

 

Tomáš Brabec se již během studia oboru Účetnictví a řízení podniku věnoval menším controllingovým projektům. Po ukončení studia rozšířil tým Ambiente restaurací, kde se ujal příležitosti vybudovat controllingové oddělení a stal se členem managementu celé skupiny.

Dominika Štěrbáková je absolventkou oboru Účetnictví a finanční řízení podniku na VŠE. V současné době působí jako management konzultant ve společnosti Deloitte. Jejími klienty jsou zejména finanční ředitelé, kterým pomáhá např. s optimalizací procesů nebo řízením výkonnosti.

 

 

Odpolední přednášky

Oficiální zahájení konference
13:00 Oficiální zahájení odpolední části konference Klubem přátel účetnictví. Klub přátel účetnictví
 
Štěpán Vladyka /Accenture/: Z brigádníka manažerem
13:00 – 14:15 Jak se vypracovat z brigádníka až na Senior Controllera? O tom něco ví Štěpán Vladyka, jenž se v korporátní sféře pohybuje již od studentských let. Rád se podělí o své zkušenosti z oblasti controllingu, consultingu a managementu. Zároveň poskytne cenné rady, jak uspět ve světě velkých firem.
Štěpán Vladyka již během studia na ČZU působil ve finanční korporátní sféře. Začínal v pojišťovně Allianz, kde se z pozice brigádníka dostal až na pozici senior controllera. Měl na starosti penzijní fondy, životní i neživotní business v ČR. Poté následovaly dva roky v pojišťovně NN, kde zastával pozici senior management reporting analyst. Dále pak působil ve společnosti Deloitte v týmu Finance Transformation na pozici Senior Consultant, kde pracoval na projektech pro banky a pojišťovny. Aktuálně působí jako manager v Accenture u obrození management consultingu a pracuje na mnoha inovativních řešeních pro pojišťovnictví jako např. virtuální asistentky, využití umělé inteligence a robotiky.
Olga Cechlová /CAFIN/: Kudy vede cesta na vysněnou pozici?
14:30 – 15:30 Kudy vedou kariérní cesty ve financích? A jaké Vás může čekat finanční
ohodnocení? Olga Cechlová Vám mimo jiné představí problematiku a sjednocování názvů
pozic ve finanční oblasti, aktuální vývoj odměňování, nároky kladené na různé finanční profese od finančního analytika až k CFO. To všechno díky rozsáhlé studii na jejíž dotazy odpovědělo mimo jiné více než 250 CFO’s.
 
Olga Cechlová vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Má za sebou dlouholeté
zkušenosti z oblasti vzdělávání dospělých, ve které se pohybuje již od roku 1997. Začínala jako pedagog
(se zaměřením na výuku matematiky a programování) na střední průmyslové škole. Poté se začala
věnovat vzdělávání dospělých. Ve společnosti CapitalConsulting měla na starosti vzdělávací aktivity pro
zaměstnance investičních společností a fondů. V Controller Institutu působí od roku 1999 a postupně
zastávala pozice projektového manažera, manažerky vzdělávání, prokuristky až na současnou pozici
jednatelky, kterou vykonává od roku 2003. V roce 2010 stála při zrodu České asociace pro finanční řízení,
kde je členkou Řídícího výboru a zaměřuje se zejména na podporu a rozvoj kariérních cest v rámci
finančních oddělení podniků.
 
 
Zakončení konference
15:30   Klub přátel účetnictví