Konference 2015

Klub přátel účetnictví uspořádal svou historicky první konferenci s mottem

JAK SE NEZTRATIT V ÚČETNÍ PRAXI ANEB JEN ŠKOLA NESTAČÍ

Konference byla vzhledem ke svému mottu určena především pro studenty a čerstvé absolventy. Vítáni byli ale všichni přátelé účetnictví!
KDY:
středa 22. dubna 2015 (rektorský den)
KDE:
Rajská budova VŠE

Dopolední workshopy

Ondřej Staněk /Aquant/: Prezentační dovednosti v (Rubikově) kostce
8:30 – 10:15
nebo
10:30 – 12:00
Že skvělé prezentace přece nevznikají v několika vteřinách? To je pravda, dozvěděli jste se ale, jaký příklad si můžeme z šampionů ve skládání Rubikovy kostky vzít! Jaké jsou základní kameny efektivní prezentace? Jak pracovat s řečí těla a nervozitou? To vše interaktivní formou! Ondřej Staněk
Ondřej Staněk je lektor sebeprezentace, komunikace a Aquant coach. Při školeních a konzultacích využívá moderních deskových společenských her a zážitků, které pomáhají upevnit nové znalosti.
 
Tomáš Haken /Moore Stephens/: Jak se nechat vybrat tím správným zaměstnavatelem aneb Kdo si koho vybírá?
8:30 – 10:15
nebo
10:30 – 12:00
Přišli jste si pro praktický návod, jak se připravit na výběrové řízení. Dozvěděli jste se nejen jaké jsou typické otázky při výběrovém pohovoru, nebo k čemu se používají populární psychologické testy. Odnesli jste si i doporučení, čím si můžete v průběhu ucházení se o vysněnou práci nejvíce ublížit a navrch tipy, na co byste se svého budoucího zaměstnavatele měli naopak zeptat Vy. Tomáš Haken
Tomáš Haken vystudoval psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií v Brně. Sedm let pracoval v poradenských firmách jako pracovní psycholog, lektor, kouč a konzultant pro výběr, rozvoj a vedení lidí. Momentálně je HR ředitelem v Moore Stephens jedné z předních auditorských a daňově poradenských firem v ČR.

 

Odpolední přednášky

Oficiální zahájení konference
13:00 Oficiální zahájení konference Klubem přátel účetnictví a úvodní slovo pana děkana Fakulty financí a účetnictví doc. Ing. Ladislava Mejzlíka, Ph.D. a předsedy Komory certifikovaných účetních Ing. Libora Vaška, Ph.D.  
 
Dana Kovanicová /Vysoká škola ekonomická v Praze/: O finanční analýze jinak
13:00 – 14:15 Zajímalo vás, jaké jsou časté omyly finančních analytiků a jak se jim dá čelit? Přišli jste se dozvědět více o úskalích vypovídací schopnosti dat z účetních výkazů a slabinách běžně používaných metod finanční analýzy. Existují efektivnější varianty než (ne)důvěryhodné doporučené hodnoty poměrových ukazatelů a prefabrikované vzorce jako je Altmanův model? To vše z úst účetní legendy! Dana Kovanicová
Dana Kovanicová je emeritní profesorkou Katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze, kde působila po mnoho let. Do povědomí širší veřejnosti se zapsala jako účinkující v populárním televizním seriálu „Účetnictví ´93“,, který sama připravila. Autorka řady odborných článků, učebních textů a knih, z nichž připomínáme alespoň účetní bestsellery Abecedu účetních znalostí pro každého a Finanční účetnictví – světový koncept. Spoluautorka třídílné publikace Poklady skryté v účetnictví.
 
Ondřej Matyáš /Česká filharmonie/: Účetnictví po afghánsku aneb specifika finančního řízení v neziskovém sektoru
14:30 – 15:30 O kolik jiné je účetnictví v Afghánistánu nebo v Etiopii od toho, co známe z Čech? Jak účtuje symfonický orchestr? A s čím je dobré počítat, pokud chcete jako finanční manažeři nebo účetní pracovat v neziskovém sektoru? Ondřej Matyáš
Ondřej H. Matyáš, finanční ředitel České filharmonie, dříve finance desk officer pro misi v Afghánistánu společnosti Člověk v tísni. Člen katedry manažerského účetnictví VŠE v Praze a lektor katedry studií občanské společnosti Fakulty sociálních věd UK. Dlouhodobě se věnuje účetnictví a finančnímu řízení v neziskovém sektoru.
 
Jitka Kazimírová /Allianz/: Jak zatočit s podvodem ve firmě
15:45 – 16:45 Jaká je role interního auditu ve firmě a co říkají o podvodu Standardy IIA? Jak probíhá vyšetřování podvodu? Přišli jste si vyslechnout příběhy konkrétních pojistných podvodů. Bonusem byly tipy a triky pro kariéru v interním a externím auditu. Jitka Kazimírová
Jitka Kazimírová pracuje jako senior manažer interního auditu v Allianz pojišťovně, kde vede malý tým auditorů. Zodpovídá za tvorbu plánu auditu, řízení jednotlivých auditů, komunikaci s managementem i centrálou v Mnichově. Jitka pracuje v Allianz od září 2014, je certifikovaným interním auditorem (CIA) a FCCA. Pracovní zkušenosti sbírala v Deloitte a PwC. Vystudovala VŠE, fakultu mezinárodních vztahů a vedlejší specializaci účetnictví.
 
Jiří Žežulka /Generální finanční ředitelství/
17:00 – 18:00   Jiří Žežulka
Vystudoval ekonomiku na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Na poli správy daní vystřídal od roku 2002 různé funkce. V loňském roce měl od května do listopadu na starosti vedení finanční správy jako zástupce generálního ředitele Generálního finančního ředitelství. V současné době vede útvar zabývající se odhalováním rozsáhlých daňových podvodů. Největší úspěchy prozatím zaznamenal v boji proti daňovým únikům v oblasti obchodu s pohonnými hmotami.
 
Oficiální zakončení konference
18:00 – 18:15